16.05.2018

Нарада бібліотечних працівників

/Files/images/IMG_2172.jpg 16 травня 2018 року у Зміївській центральній бібліотеці зібралися бібліотечні працівники району на чергову виробничу нараду. Засідання вирішили розпочати по святковому. В переддень свята Дня вишиванки, працівники центральної бібліотеки Максименко Валентина, Руденко Любов та учениці Зміївської ЗОШ №2 Торянік Даша та Рєпнікова Поліна запросили присутніх поринути в чарівний світ вишивки, щоб дізнатися більше про наші українські традиції, обряди та історію. Масовий захід «В руках майстринь народжується диво…» увійшов у цикл засідань літературно-музичної вітальні «Книга і музика». Присутніх ознайомили з історією впровадження свята, коли і чому його святкують, з традицією створення і носіння вишиванок, з сучасними тенденціями в їх оздобленні тощо. Вся інформація супроводжувалася тематичною презентацією. На захід запросили майстриню вишивки, нашу колегу Адамович Людмилу Олександрівну, яка розповіла про свої вишивки, про рушники, яке значення вона вкладувала в свої роботи.

Також, наша читачка Тарнавська Дарина поділилася таємницями вишивання бісером, чому вони виходять такі яскраві та красиві.

На завершення заходу було проведено огляд матеріалів книжкової виставки-експозиції «В руках майстринь народжується диво…».

Нараду продовжила директор Собко Т.І. робочими повідомленнями про відпустки, Куденко Р. П. – головний бібліотекар відділу організації та використання єдиного книжкового фонду центральної бібліотеки про списання книг з причини: як зношені, та застарілі.

Також було представлено нового працівника Соколівської сільської бібліотеки-філії Руденко Віру Петрівну. Мокієнко Олександра Павлівна пішла на заслужений відпочинок. Обох працівників Тетяна Іванівна привітала словами вдячності та красивим букетом садових квітів в горшку.

На нараду завітав директор Зміївського краєзнавчого музею Саяний Михайло Іванович. Він презентував та подарував для всіх біблоітек ЦБС по примірнику нової книги по краєзнавству

На закінчення наради всі зробили фото.

/Files/images/IMG_2194.jpg

21.04.2018

«Чорнобиль… біль і пам'ять вічні».

/Files/images/DSC04000.JPG Незабаром сумна дата – 32 річниця як стався вибух на 4 енергоблоці Чорнобильської АЕС. Аварія, яка отримала визначення, як найбільша в світі техногенна катастрофа. Із 190 тонн ядерного палива майже 90 відсотків потрапили в атмосферу. Значна територія України була забруднена радіоактивним пилом.

20 квітня 2018 року у Зміївській центральній бібліотеці було підготовлено та проведено зустріч з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС «Чорнобиль… біль і пам'ять вічні». Захід проходив в рамках засідань любительського об’єднання «Пам’ять».

Сьогодні ми віддаємо шану тим, хто брав безпосередньо участь у ліквідації наслідків аварії на атомній електростанції, і тим, хто був змушений залишити рідні домівки, та переїхати на більш небезпечні території – евакуйованим та переселенцям – і усім тим, кого торкнулася ця страшна біда. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи.

На зустріч були запрошені представники районних структур і організацій, які опікуються питаннями чорнобильців:

- Лисак Михайло Петрович – головний лікар районної лікарні;

- Черкашина Валентина Миколаївна – сімейний лікар;

- Удовіна Ганна Євгенівна – провізор аптеки «Гіпократ»;

- Десятник Олег Євгенович – завідувач відділом бюро первинної правової допомоги;

- Настенко Любов Григорівна - спеціаліст відділу праці і соціального захисту.

Спеціалісти надали кваліфіковану консультацію та відповіли на численні питання ліквідаторів.

На закінчення бібліограф Лещенко Наталія зробила огляд книжкової виставки «Німа печаль на серці України». Тут знайшли місце книги, альбоми, газетно-журнальний матеріал де розповідається про Чорнобильську станцію, етапи ліквідації наслідків аварії, евакуацію із зони відчуження. Також тематичні папки – де зберігається матеріал ще з 1988 року. Також можна скористатися Інтернетом.

/Files/images/DSC04006.JPG /Files/images/DSC04009.JPG /Files/images/IMG_2158.jpg

15.03.2018

Березнева нарада бібліотечних працівників

/Files/images/IMG_2089.jpg 15 березня 2018 року в Зміївській центральній бібліотеці було проведено виробничу нараду з бібліотечними працівниками централізованої бібліотечної системи Зміївського району на тему «Перехід з ББК на УДК».

Відкрила нараду директор Комунального закладу «ЦБС Зміївського району» Собко Тетяна Іванівна.

В ході наради були підведені підсумки Акції «Подаруй книгу – подаруй світ», яка пройшла в районному будинку культури 28 лютого 2018 року.

Головний бібліограф Лещенко Н.П. зробила аналіз подарованих книг. В основному це художня література. Всього було подаровано більше 1000 примірників. Із 35 бібліотек району, прийнявших участь у акції, призові місця отримали:

І місце – Зміївська центральна (193) та Слобожанська міська (185);

ІІ місце – Нижньо-Бишкінська бібліотека-філія (67 - всі останнього року видання);

ІІІ місце – Зміївська міська бібліотека-філія (90).

Директор у своєму виступі акцентувала увагу на важливий момент перебудови діяльності бібліотек ─ перехід бібліотек на систематизацію документів за Універсальною десятковою класифікацією. Надала інформацію про УДК та запропонувала покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації, розповіла про термінологію УДК. Присутнім було презентовано «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК». Відбулося жваве обговорення, методики переведення фондів з системи ББК на УДК.

Зокрема, вона зупинилася на тому, що 29 березня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 177 «Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації», і відтепер в Україні впроваджується Універсальна десяткова класифікація, методичне забезпечення і впровадження якої здійснює Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова».

Було створено методичну раду по впровадженню УДК:

- Собко Тетяна Іванівна

- Хомік Любов Віталіївна

- Носовська Валентина Данилівна

- Куденко Раїса Прокопівна

- Краснокутська Ольга Василівна

Наказом від 20 лютого 2018 р. «Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи Комунального закладу «ЦБС Зміївського району» було оголошено, що впровадження Універсальної десяткової класифікації в бібліотеках стартувало. Бібліотечним фахівцям Зміївщини в діяльності з запровадження УДК необхідно пам'ятати ще одну річ: рекласифікація документального фонду будь-якої бібліотеки повинна проводитися паралельно з вилученням зношених, застарілих документів, документів, які втратили свою актуальність, для подальшого їх списання. Зазначені документи рекласифікації не підлягають.

Всі заплановані питання були розглянуті та вирішені.

/Files/images/IMG_2075.jpg /Files/images/IMG_2076.jpg /Files/images/IMG_2078.jpg
/Files/images/IMG_2087.jpg /Files/images/IMG_2088.jpg /Files/images/IMG_2090.jpg
/Files/images/IMG_2083.jpg /Files/images/IMG_2084.jpg /Files/images/IMG_2082.jpg

9 березня 2018 р.

Брати навіки. Соколів 1943-2018

/Files/images/IMG_2065.JPG Соколове відоме далеко за межами України. Саме тут у невеликому селі на Зміївщині, 75 років тому – 8 березня 1943 року відбувся бій, де пліч – о – пліч на боротьбу з ворогом стали радянські воїни і воїни 1-о окремого батальйону під командуванням Людвіга Свободи. Так розпочала вступне слово бібліотекар читального залу Валентина Максименко

. /Files/images/IMG_2069.JPG

Присутнім було зачитано цитати з Книги Пам’яті Зміївщини, як проходив бій в с. Соколове. За героїчну оборону с. Соколове звання Героя Радянського Союзу отримали командир 1-ї роти Чехословацького батальйону О. Ярош (посмертно), командир взводу автоматників А. Сохор. Командир батальйону полковник Л. Свобода був нагороджений орденом Леніна. 87 чехословацьких воїнів були нагороджені орденами та медалями Радянського Союзу.

В підтвердження цих слів був показаний фільм «Соколове. Забуті герої». На закінчення бібліограф центральної бібліотеки Наталія Лещенко зробила огляд книжкової виставки.

Так у читальному залі Зміївської центральної бібліотеки пройшли краєзнавчі читання присвячені 75 річниці бою біля с. Соколове «Брати навіки. Соколів 1943-2018»


28 лютого 2018 року

«Подаруй книгу – подаруй світ»

Починаючи з 2012 року, 14 лютого відзначається Міжнародний день дарування книги. Слід зазначити, що це виключно добровільна ініціатива, направлена на підвищення інтересу і доступу до книг дітей і дорослих. Мета заходу - надихнути людей у всьому світі подарувати книгу - бібліотеці чи друзям. Детальніше ...


21.02.2018 року

Мова - духовний скарб нації

/Files/images/IMG_2022.jpg Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій мальовничій землі, на нашій славній Україні. Тут жили наші батьки – тут корінь роду українського. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося до сліз, зачувши рідне слово…

21 лютого у Зміївській центральній бібліотеці провели інформаційну годину «Мова - духовний скарб нації». Цього дня тут зібралися, щоб сказати теплі і ніжні слова про нашу рідну українську мову. Бібліотекарі Максименко Валентина та Руденко Любов розповіли учням 8-их класів Зміївської ЗОШ №2 (кл. кер. Шевчук А. М. та Чмир О.Я.) про історію святкування Міжнародного дня рідної мови, де і коли народилася ця традиція.

/Files/images/IMG_2018.jpg Вчитель української мови Шевчук Алла Миколаївна повідала присутнім: що є для нас рідна мова, що це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

/Files/images/IMG_2021.jpg Весь світ віддає шану великим володарям українського слова – Т. Шевченкові та Франкові, Лесі Українці та Коцюбинському, Сковороді та Котляревському, Максиму Рильському та багатьом іншим майстрам слова, що довели милозвучність та багатство мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб, гідну покоління спадщину, котру треба примножувати та оберігати. Впродовж всього заходу лунали вірші про красу і милозвучність українського слова у виконанні учнів, переглядали відео презентації. На закінчення було зроблено огляд книжкової виставки «Рідна мова моя українська». Цього дня кількість читачів бібліотеки збільшилася на 34 особи.


31 січня 2018 року

Нарада бібліотечних працівників Зміївщини

31 січня 2018 року в Зміївській центральній бібліотеці було проведено виробничу нараду з бібліотечними працівниками централізованої бібліотечної системи Зміївського району на тему «Перспективи розвитку бібліотек району в 2018 році. Підведення підсумків роботи за 2017 рік».

Нарада розпочалася з приємного - привітали з ювілеями завідуючу Соколівською сільською бібліотекою Макієнко Олександру Павлівну та завідуючу Артюхівською сільською бібліотекою Кабанову Валентину Петрівну, з днем народження Миргород Наталію Миколаївну – завідуючу Тимченківською сільською бібліотекою.

В ході наради були підведені підсумки минулого року та обговорювалися пріоритетні напрямки діяльності бібліотек на 2018 рік, а це:впровадження інформаційних технологій і сучасних форм бібліосервісу в бібліотечну практику, сприяння національно-патріотичному вихованню населення, популяризація краєзнавства, інформування громади про події з історії і сьогодення краю з метою максимально повного і оперативного задоволення інформаційних, професійних, освітніх та культурно-творчих інтересів різних категорій користувачів.

«Річний план роботи – це своєрідна «візитка» бібліотеки, яка відображає її місію, основні функції та напрямки. Вміло складений річний план роботи – запорука вашої успішної діяльності протягом цілого року», - зауважила директор Комунального закладу «ЦБС Зміївського району» Тетяна Іванівна Собко. Відмітила достойно складені плани роботи на 2018 рік, серед них Зміївська дитяча бібліотека, міські Слобожанська та Зміївська, Зідьківська селищна бібліотека та сільські Гайдарська, Бірківська, Лиманська бібліотеки.

Також обговорювалися питання, що стосуються класифікаційної системи, індексування документів за УДК.


29 січня 2018 року

«Згадаймо юність, що горіла в Крутах»

29 січня в читальному залі Зміївської центральної бібліотеки пройшов захід присвячений 100-річчю бою під Крутами «Згадаймо юність, що горіла в Крутах». Цей страшний бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути біля селища Пам’ятне, що за 130 кілометрів на північний схід від Києва, залишив в пам’яті нащадків сум, гордість, пекучий біль …

Із вступним словом до присутніх звернулась бібліотекар читального залу Максименко Валентина і змістовно розповіла про передумови історичних цих подій того часу. Присутні переглянули фільм «Бій під Крутами» (6 хв.) та «Пам’ятай про Крути» (12 хв.).

Присутні (12 осіб) довідались, що цей бій тривав майже п’ять годин поспіль між чотирьох тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів та бійців вільного козацтва, який загалом нараховував лише чотири сотні вояків.

У перебігу військових дій цей бій якогось вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох українців особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Особливо вразила сучасників подія поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і у кількості 27 чоловіків були ними страчені. На похороні у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти». Так склалося, що десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. У 2006 році на місці бою встановлено пам'ятник, до нього йдуть і йдуть люди вклонитися героям, покласти квіти, вшанувати пам’ять хвилиною мовчання…

Існувало багато версій, чому сталися трагічні події під Крутами…

На закінчення бібліотекар подякувала всім за увагу і запросила переглянути книжкову виставку. Серед матеріалів книги, газети, газетні вирізки минулих років, тематична папка «Історія України. Бій під Крутами».


22 січня 2018 року

«Соборна Україна - вічна та незалежна»

/Files/images/IMG_1958.jpg 22 січня Україна відзначає знаменну дату в історії становлення української державності – День Соборності України. Ця дата пов’язана з двома подіями Української революції 1918-1923 років: проголошенням IV Універсалом Центральної Ради Української Народної Республіки самостійною, незалежною, вільною та суверенною державою (22 січня 1918 р.) та Актом Злуки двох державних утворень на українських землях – Української Народної Республіки та Західно – Української Народної Республіки (22 січня 1919 р.) Цього дня в Зміївській центральній бібліотеці було проведено історичну подорож «Соборна Україна - вічна та незалежна».

Бібліотекар читального залу Валентина Максименко ознайомила користувачів зі статтею 20 Конституції України про Державні символи України. А вікторина «Українська символіка» викликала інтерес у користувачів до вивчення державної та народної символіки. Цей захід поглибив знання користувачів про історію виникнення Дня Соборності України, викликав патріотичні почуття та повагу до рідної країни. Присутніх на заході було 23 особи.


/Files/images/IMG_1959.jpg

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.